banner2

banner1

Yozgat'ın ekonomik ve sosyal gelişimi için toplantı yapıldı

Yozgat'ın ekonomik ve sosyal gelişimi adına Yozgat Bozok Üniversitesi Girişimcilik ve Üniversite-Sanayi İş Birliği Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Yozgat Odalar ve Borsalar Genel Sekreterleri katıldığı toplantı düzenlendi.

YOZGAT 06.04.2021, 06:48
Yozgat'ın ekonomik ve sosyal gelişimi için toplantı yapıldı

Yozgat Ticaret Borsası toplantı salonunda Yozgat Bozok Üniversitesi Girişimcilik ve Üniversite-Sanayi İş Birliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Kara’nın başkanlığında yapılan toplantıda şehrin yerelden kalkınma modeline de destek olacak 4 önemli faaliyet kararı alındı.

YOZGAT İÇİN KRİTİK TOPLANTI

Toplantıya, Yozgat Ticaret Borsası Genel Sekreteri Nazif Gençarslan, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Hakan Bektaş, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sami Erdoğan, Boğazlıyan Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Mustafa Çağrı Kılıç, Yerköy Ticaret Borsası Genel Sekreteri Mustafa Bedirhan Salmanlı, Yerköy Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ahmet Barış ve Şefaatli Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Yasin Karaca katıldı.

Yozgat Bozok Üniversitesi Girişimcilik ve Üniversite-Sanayi İş Birliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Kara, açılış konuşmasında başta üniversite sanayi iş birliği olmak üzere girişimcilik kültürünün geliştirilmesi, ortak çalışma, birlikte hareket edebilme adına çalışmalar yürütmeye devam edeceklerini açıkladı.

Yozgat’ta faaliyet gösteren oda ve borsaların ortaya koyacağı iradenin ve birlikteliğin önemine dikkat çeken Kara, özellikle Organize Sanayi Bölgesi’nde açılması planlanan yüksekokulun çok önemli olduğunu vurguladı. Bu kapsamda Yozgat Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Yücel Güney’in yoğun çalışmalar yürüttüğünü ve iş dünyası için mesleki anlamda teknik elaman yetiştirilmesi konusunda büyük katkı sağlayacak kararın en doğru şekilde verilmesi için çalışmalar sürdürdüğünü beyan etti.

ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI

Yozgat Ticaret Borsası Genel Sekreteri Nazif Gençarslan, toplantıdaki amacın her şeyden önce niyet belli etmek, ne yapabiliriz noktasında ortak karar almak olduğunu belirterek, Ticaret Borsası olarak Yozgat adına yapılacak her türlü çalışmanın içinde ve destekçisi olacaklarını söyledi. Toplantıların pandemi koşulları göz önüne alınarak bundan sonraki süreçlerde de sürdürüleceği belirtildi.

Katılımcı genel sekreterlerin birlik, beraberlik ve destek mesajı verdiği toplantıda şu kararlar alındı:

- Yozgat’ta ortaklık kültürünün, kooperatifleşmenin geliştirilmesi adına oda ve borsaların katılımı ile iş dünyasına eğitim ve seminerler verilmesi. Ortak çözüm gruplarının oluşturulması konusunda her türlü teorik ve saha desteğinin sunulması.

-Yozgat Bozok Üniversitesi tarafından Organize Sanayi Bölgesinde kurulması planlanan yüksekokulun alt yapısını güçlendirmek adına yerel paydaşlarla durum değerlendirmesi yapılması ve 3+1 eğitim modelinin değerlendirilmesi.

- Girişimcilik kültürünün geliştirilebilmesi adına daha önce yapılan eğitimlerin değerlendirilmesi, iş yeri açma ve işlerin sürdürülebilme durumlarını yerinde yapılacak ziyaretler ile değerlendirmesi ve girişimcilik süreçlerinde başarısızlık nedenlerinin ve çözüm önerilerinin raporlaştırılması.

- KOSGEB, ORAN Kalkınma Ajansı, KOP, TKDK gibi kurumları ziyaret edip, ortak projeler üretme ve üyelerimiz ile katma değeri yüksek projelere başlamak şeklinde ifade edildi.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı