banner2

banner1

Mustafa Kaya’dan Torpil İtirafı

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KAYA’nın görevden ayrılırken sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımdaki ifadeleri herkesi şaşkına çevirerek torpil itirafı olarak algılandı

YOZGAT 30.03.2021, 06:35 31.03.2022, 06:42
Mustafa Kaya’dan Torpil İtirafı

Bir milleti millet yapan, ona beden içinde ruh veren kutsal bir mesleğin içindesin! Arzu edilen mektebi, mamur edecek olan sensin!

Bu ifadeleri Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Resmi İnternet Sitesine yazdıran 2020 Yılının ilk günlerinde Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Mustafa KAYA beydir. Buraya kadar her şey gayet normal  zira istifa ederken Öyle ifadeler kullandı ki:  Milli Eğitim Müdürü değil de Sanki Siyasi bir parti sözcüsünün  sosyal medya dan açıklama yaptığını düşündük.

Görev yaptığı süre boyunca da kendisine bir sözümüz olmadı ama Müdür bey görevinden ayrılır iken öyle şeyler söyledi ki nutkumuz tutuldu. Görevine getirilmesinde liyakatin değil de torpilin etkili olduğunu birden söyleyiverdi ; Ya bu konuda kendini gerçekten borçlu hissediyordu minnet duygusunu birden sosyal medya dan haykırıverdi. Ya da Bekir BOZDAĞ, Yusuf BAŞER Beyefendiler ile Sorgun İlçe Yönetimini bilerek ve isteyerek zor durumda bırakmak istemişti.

Yozgat ili ve ilçelerinde Sayın Cumhurbaşkanımıza duyulan teveccüh herkes tarafından çok iyi bilinmektedir. Erdoğan’ın kazanımlarına Milletvekilleri İl ve İlçe Yönetimlerinin bürokrasiye müdahaleleri atamalarda ve ihalelerde liyakat yerine torpil ve kayırmacılığın yer alması iddiaları zarar vermektedir.  Buna en güzel örnek Yerel Seçimler ve son milletvekilliği seçimi en güzel örnek olsa gerek Sorgun Kaybedildi Yozgat’ ta ise Bağımsız bir aday neredeyse Seçimi alıyordu. Hatta seçim ile alakalı olarak Bağımsız Aday herhangi bir parti ile seçime girse seçimi kati suretle kazanacaktı.  Yozgat’ta vekili olan Ak Parti Vekil sayısı İkiye düştü.

Medyayozgat olarak Yozgat’ ta ilkeli özgür ve tarafsız olarak haber yayıncılığı ilkelerinden yola çıkarak çok kısa bir zaman içerisinde toplumun sesi soluğu olacak haberlere yer verdik. Yanlış olduğunu düşündüğünüz hususları [email protected] adresine yazabilirsiniz.

Sayın Milli Eğitim Müdürü Mustafa KAYA Beyefendi eğitimcilik çok saygın bir meslektir. Bu saygın meslekte liyakatsizliğe yer yoktur Bize Öğretmenlerimiz karşısında eğilmek öğretildi; koca bir ilçenin Milli Eğitim Müdürünün Eski bir İlçe başkanına minnet duygusu içinde olması manidardır. Buradan görevden neden ayrıldığınızı da sormayacağız isabetli olmuş.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa KAYA’nın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

Bugün itibariyle sorgun ilçe milli eğitim müdürlüğü görevinden ayrılıyorum. Bu göreve gelmemde destek olan Yozgat milletvekilimiz adalet komisyonu başkanı Sayın Bekir Bozdağ beyefendiye, Yozgat milletvekilimiz seçim işleri başkan yardımcısı Sayın Yusuf Başer beyefendiye, memur sen - eğitim bir sen Yozgat il başkanı Sayın Kenan Şerefli beyefendiye ve AK Parti ilçe eski başkanı Sayın İbrahim Dıvrak beyefendiye saygılarımı sunuyorum. Bu görev sürecinde görevimi en iyi şekilde yerine getirmek için gayret gösterdim. Bize güvenenlere mahcup olmadığımı düşünüyorum. Makamlar gelip geçicidir. Önemli olan hoş bir seda bırakmaktır. İnsanız hatamız, kusurumuz olabilir. Hakkını helal eden herkese hakkım helal olsun. Saygılar sunuyorum…

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı