banner2

banner1

Etimesgut'ta Yozgatlılardan Vefa ve Teşekkür Gecesi

Etimesgut Yozgatlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen vefa ve teşekkür etkinliğinde, derneğin daha önceki yönetimlerinde görev alan başkan ve yöneticilerine vefa örneği gösterildi.

YOZGAT 11.10.2021, 06:31
Etimesgut'ta Yozgatlılardan Vefa ve Teşekkür Gecesi

Etimesgut Yozgat'lılar Derneği tarafından organize edilen vefa ve teşekkür etkinliğine, önceki yıllarda dernek başkanlığı yapan ve yönetimde yer almış olanlarla birlikte derneğe maddi ve manevi desteklerini esirgemeyenler katıldılar.

Eylül ayı içerisinde yapılan dernek genel kurulu ile yeniden başkanlığa seçilerek devam eden Başkan Ebuzer Gıffari Bakır, yeni yönetimi ile birlikte hizmet etmeye devam ediyorlar. Düzenlenen etkinliğe Yozgat'lı Belediye Başkan Yardımcılarından Fikret Karadavut, Tahsin Polat ve önceki  dönem dernek başkanlarından Tahsin Eraslan, Seyit Sarp, Onursal başkan Halil Şahingöz ve Federasyon Başkan vekili Gürbüz Ünal , geçmiş dönemlerde görev yapmış olanlar ile birlikte mevcut  dernek yönetimi katıldılar.

Önceki başkanlara  ve bu güne kadar dernekte görev almış olanlara plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi. Başkanı Ebuzer Gıffari Bakır etkinlik de şöyle konuştu;

“Bu gecenin amacı bir  teşekkür ve vefa dır.Bu güne kadar derneğimize katılım ve katıda bulunan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, hürmetle selamlıyorum .Bizler büyük bir aileyiz elbette ki kusurumuz eksiğimiz  de olmuştur olacaktır da,kusursuz kul hatasız insan olmaz. Bu bağlamda hiçbir hemşerimizi bilerek ötekileştirme düşüncemiz olmamıştır. Olamazda, sadece iletişim kopukluğu olmuştur. Bu güne kadar ki dernek yönetimin de iken hep Devletten yana birlik beraberlik içinde olduk.Dernek yöneticileri olarak asla çıkar ilişkileri içinde olmadık. Ne olursa olsun önce Devletimiz birlik beraberliğimiz dedik.  Yozgat'lıya yakışan duruşumuzu hiç bir zaman bozmadık. Yerel yönetimde ise varlığlımızı htirmek adına dik duruşumuzun dan taviz vermedik . Ne duruşumuzdan ne de Yozgat'lıların varlığını hakkını savunmaktan vazgeçmedik.  Yozgat'lının hakkını savunma noktasında "Ayrılıkta azap,birlikte rahmet vardır" hadisi şerifi üzerine yolumuza devam ettik.

Dernek başkanı olarak hiçbir zaman ben demeden biz demeye özen gösterdim. Çünkü benden önceki Başkanlarım dan ağabeylerimden çok şey öğrendim, neyimi öğrendim. Tahsin hocamdan, kelam ve kalem ehli olmayı. Seyit başkanım dan organizasyon nasıl yapılırı; Halil ağabeyimden başkanımından, tarafsız ve siyaset üstü olmayı,  Ömer Ongun dan gönül adamı olmayı,  Nuri Soylu’dan, dengeyi, Hüseyin Akpınar dan, mütebessim olmayı öğrendim. Bir kez daha yol arkadaşlarıma bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ahiret âlemîne irtihal edenlere Yüce Allah dan rahmet diliyorum. Yeni yönetim ile birlikte hayırlı hizmetler yapma yolunda Rabbim yardımcımız olsun. Tüm hemşerilerimizi en derin kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum. Yozgat'lının sesi olmaya devam edeceğiz.”

Gecede Belediye Başkan Yardımcıları Fikret Karadavut ve Tahsin Polat’a, Belediye Meclis Üyesi ve Derneğin eski Başkanlarından Halil Şahingöz’e, Derneğin eski başkanlarından Tahsin Eraslan’a, Etimesgut Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı ve Ankara Emlakçılar Odası Başkan Adayı Hakan Akçam’a, İsa Yılmaz ve Nevzat Badem gibi derneğe emeği geçenlere teşekkür plaketi takdim edildi.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı