banner2

banner1

Yozgat’ta Şair ve Yazarlar Bir Araya Geldi

Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından Yozgat Belediyesi’nin katkıları ile Şairler Yazarlar Tanışma ve Kardeşlik Buluşması gerçekleştirildi.

YAŞAM 29.09.2021, 06:25
Yozgat’ta Şair ve Yazarlar Bir Araya Geldi

Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından Yozgat Belediyesi’nin katkıları ile Şairler Yazarlar Tanışma ve Kardeşlik Buluşması gerçekleştirildi. Hüzni Baba Tarih Edebiyat ve Musiki Konağı’nda gerçekleşen buluşmada konuşan Gazetemiz Köşe yazarlarından şair yazar Ahmet Sargın, katkılarından dolayı herkese teşekkür etti.

Sargın, “Şiir Edebiyat adına bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Birçok ilden davetlilerimiz oldu. Şehrimizi gezdirdik, tanıtılmasına katkı sunmaya çalıştık. Ben şuna inanıyorum ki Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Yozgat’ın tanıtımı adına ciddi programlara imza attı. Vali Beyden de destek aldık. Özellikle İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu Bey’in de katkıları çok fazla oldu. Bütün derneklere sağladığı katkılar gibi bizlere de destek oldu. Başkanımız Celal Köse’nin de bize destek olacağına inanıyorum. Şu anda virüs sıkıntısından dolayı bir talebimiz olmadı. Gördüğünüz gibi böyle güzel mekanlarda bir araya getiriyor bizleri. Biz de sizlerle şiir edebiyat adına programlar yapıyoruz” şeklinde konuştu.

GELECEK NESİLLERE ÖRNEK OLUYOR

AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer, şair ve yazarların gelenekleri genç nesillere aktaran önemli kişiler olduğunu söyledi. Başer, “Başta Ahmet Bey olmak üzere, Yozgat’ımıza büyük katkılar sağladıklarını düşünüyorum. Şairlerimizin yazılı anayasaları yok ama anayasalarını gönüllere yazıyorlar. Türkülerimiz, şiirlerimiz çok fazla. Mesela Sürmeli denince Yozgat akla geliyor. Sizlerin söylediği her bir anlamlı beyit gelecek nesillere örnek oluyor. Şair ve yazarlarımızla tanışmaktan memnun oldum. Bu gelenek ve göreneğin yaşatılması lazım” ifadelerini kullandı.

YAZMAK ÇOK ÖNEMLİ

Prof. Dr. Hamdi Temel de “Yayın yazmak çok ayrı bir şey, kitap yazmak çok ayrı bir şey. Kitap yazdığınız zaman halk tarafından çok daha fazla etkisi oluyor. Bu noktada ben yazan değerli ağabeylerimizi tebrik ediyorum. Gerçekten çok önemli bir misyonları var” ifadelerini kullandı.

ÖNEMLİ YAZARLARIMIZ VAR

Kürşat Kayapınar, çok değerli şair ve yazarlarla bir araya geldiklerini belirterek, “Grubumuzun içinde önemli şair ve yazarlar var. Biz de tüm Yozgat ve İlçelerimizdeki şair ve yazarları tanıtmaya çalışıyoruz. Bu vesile ile de hepsi ile tanışma fırsatı bulduk. Ben inanıyorum ki Yozgat’ta çok değerli şair ve yazarlarımız var” dedi.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı