banner2

banner1

Şampiyonlar Yozgat'ta ağırlandı

Yozgat Belediyesi tarafından düzenlenen Sürmeli Festivalleri, 2023 Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin şampiyonlarını Yozgat'ta ağırladı.

SPOR 27.09.2023, 09:41
Şampiyonlar Yozgat'ta ağırlandı

Yozgat Belediyesi tarafından düzenlenen Sürmeli Festivalleri, 2023 Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin şampiyonlarını Yozgat'ta ağırladı. Yozgat tarihinde ilk kez gerçekleştirilen Yağlı Pehlivan Güreşi müsabakaları, büyük bir heyecana sahne oldu. Programda konuşan Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, güreş sporunun Türk kültüründe önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

İnşallah Geleneksel Hale Gelir

Yozgat tarihinde ilk olan bu etkinliğin Yozgatlılar ve güreş severler açısından eşsiz bir deneyim olduğuna işaret eden Köse,

“Bugün burada birincisini gerçekleştirdiğimiz bu programımız inşallah geleneksel hale gelir. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Güzel Bir Etkinlik

İYİ Parti Yozgat Milletvekili Lutfullah Kayalar; Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nın ata spro olan güreşe ev sahipliği yaptığını belirterek,

“Belediyemizin ve paydaşların düzenlediği programda önemli bir spor faaliyeti gerçekleşiyor. Yenen de olacak yenilen de. Biz hepsine hoş geldiniz diyoruz. Tekrar bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu Meydan Çok Önemli

Yozgat’ta böyle bir etkinlikte hemşehrileri ile birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, şunları kaydetti;

“Bugün bu meydanda sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Burası er meydanı. Burası Yozgat meydanı. Burası Bozok Yaylasının yiğitlerinin olduğu meydan. Bir tarafta Bozok yaylasının yiğit evlatları, bir tarafta da güreşimizin yiğit evlatları. O yüzden bu meydan çok önemli. Bu anlamda ata sporumuzun gelecek nesillere aktarılması açısından önemli bir etkinlik. Al bayrağın altında güreşen koç Yiğitlerimize Başarılar diliyorum.”

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı