banner2

banner1

MHPli Baki Ersoy, yeniden milletvekili seçildi

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, gönülleri rahat bir şekilde vatandaşların karşısına çıktıklarını söyledi.

SİYASET 15.05.2023, 09:23
MHPli Baki Ersoy, yeniden milletvekili seçildi

Ersoy, "Çok çalışarak bu saati bekledik. Allah’a şükürler olsun vicdanımız ve gönlümüz rahat bir şekilde de karşınıza çıktık. Milliyetçi ülkücü hareket, Allah'a şükürler olsun bütün kademeleriyle üzerine düşeni bu şehirde yapmıştır. Bizi destekleyen tüm vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın” dedi. MHP listeler açıklandığı günden beri bütün teşkilatlarıyla saha da en organize çalışan parti olduğunu belirten Ersoy, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizler yine kaldığımız yerden devam edeceğiz. Seçim sonuçları vatanımıza, milletimize ve şehrimize hayırlı olsun. Allah utandırmasın" diye konuştu. Kadir Görgülü

BAKİ ERSOY KİMDİR?

Mustafa Baki Ersoy 1981 yılında Yozgat'ta doğdu. 
Ekonomist; İlk ve ortaöğretimini Kütahya ve Sivas'ta, lise öğrenimini Yozgat'da, yükseköğrenimini Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladı. Erciyes Üniversitesi Hukuk Enstitüsünde Özel Hukuk bölümü üzerine yüksek lisans eğitimini bitirdi. Kayseri Üniversitesinde Sağlık Yönetimi üzerine doktora öğrenimi devam etmektedir.Kayseri Milliyetçi Sanayi İş Adamları Derneği Başkan Yardımcılığı ve Ersoy Müteahhitlik ve Sivil Zeytincilik Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü. Öğrenim hayatı boyunca Ülkü Ocakları bünyesinde birim başkanlıkları görevlerinde yer alarak Erciyes Üniversitesi Teşkilat Başkanlığı yaptı. 2007-2011 yıllarında Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 8 Şubat 2015'te Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı seçildi.

İyi düzeyde İngilizce bilen Ersoy, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı