banner2

banner1

DEVA Partisi Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz'dan dikkat çeken açıklama

DEVA Partisi Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yılmaz açıklamasında, "Siyaset şu anda kısır bir dönemde, Hep “Küçük olsun benim olsun” mantığı var. " ifadelerini kullandı.

SİYASET 27.03.2021, 11:48
DEVA Partisi Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz'dan dikkat çeken açıklama

DEVA Partisi Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz  katıldığı bir canlı yayında dikkat çeken açıklamalar yaptı.

YOZGAT'IN DEVASI HAZIR!

"Yozgat özelinde konuşuyorum, Siyasette hiçbir gencimizin, siyasette fark yaratacak hiç kimsenin önünü açmadı iktidardaki parti." diyen Yılmaz,"Bir de genel başkanımız Sayın Ali Babacan’ın hem ekonomik dehası hem de dürüst kimliği nedeniyle benim geçmişten beri gıpta ile baktığım biriydi. Şu anda da siyaset tıkanmış durumda. Hep kavgacı, ötekileştirici bir dil var siyasette. Şunu söyleyebilirim rahatlıkla, Yozgat’ın DEVA’sı hazır” dedi.

SİYASETİN SIKIŞMIŞ OLDUĞUNU 2018'DE GÖRDÜK

Öte yandan Yılmaz açıklamasının devamında, “Siyasetin sıkışmış olduğunu zaten 2018’de gördük. Yozgat’ta iktidar partisinin milletvekili sayısı dörtten ikiye düştü, 2014 yerel seçimlerinde Yozgat’taki 14 ilçenin 13 tanesi Ak Parti’deydi 2019 yerel seçimlerinde de Merkez’de az bir oyla kazandı ve anca 7 tane belediye alabildi. İktidar Partisi şu anda siyaset ve proje üretmenin dışında hep geçmişe dönük tartışmalarla günü geçiriyor.” ifadelerini kullandı.

Yılmaz'ın açıklamalarının devamı şöyle:

Sizin programa çıkmadan önce esnaf arkadaşlarımız bana telefon açtılar, bazı talepleri var onları dile getireyim hemen isterseniz: Stadyumun şehir dışına yapılması, stadyumun yerine millet bahçesi yapılması, menekşe evlerin yerine de Lise Caddesi’nin devamı olacak şekilde dükkanlar yapılması. Bu dükkan meselesini özellikle belirtmemi istediler, sebebi de şu: Lise Caddesi’nde dükkan sayısı az bu yüzden de 15 bin lirayı 20 bin lirayı bulan dükkan kiraları var. Eğer zamanımız varsa ben bir şey anlatmak istiyorum: 2004 senesinde şimdiki Ak Parti İl başkanı olan Yusuf Başer bey Belediye Başkanıyken Bozok Üniversitesi’nin yeri konuşuluyordu, ona dedim ki “Başkanım, üniversiteyi Yozgat-Sorgun arasına yapalım; konutları, TOKİ’leri falan da Yozgat-Yerköy arasına yapalım. Bu şekilde Merkez ve iki ilçe birleşsin, bir büyükşehir olalım.”. Bu şekilde bir teklifim olmuştu. Bu iş bir vizyon meselesi, burada istişare olmadığı sürece ben yaptım oldu ile bu iş olmaz. Benim gözlemlediğim kadarıyla Yozgat’ın tamamı şu anda bu stadyumun yerine karşı, stadyumun şehrin dışına çıkmasını istiyor

Az önce ifade ettiğim gibi siyasette bir sıkışma var çünkü Ak Parti iktidara geleli 19 yıl olmuş. İktidar Partisi bu zamana kadar alternatifi olmadığı için hep bu oyları aldı. Bugüne kadar 3 tane parti vardı: Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi. Yani bir alternatif yoktu, hem alternatif olmadığı için hem de Sayın genel başkanımıza da çok iyi bir teveccüh var. Ben Ak Parti’de de siyaset yaptım. Biliyorsunuz Ak Parti kurulduğunda ,2002 yılında, siyasette çok ciddi bir sıkışma vardı, esnaf perişan, çiftçi perişan, hayvancılık perişan, her bir sektör perişan durumdaydı. Şu anda biz tıpkı o günkü gibi bir teveccüh görüyoruz vatandaştan. Vatandaşın şu anda mevcut iktidarın yeni bir şeyler yapacağına inancı kalmadı, bakın daha 2 gün önce dolar nasıl fırladı. Dolar tekrar eski seviyesine düşsün, bunun psikolojik olarak vatandaşta bıraktığı etkinin düzelmesi en az 2 3 ay sürer. Saha çalışmalarımızda ben şunu gördüm: Gıda sektörünün dışında herkes sıkıntıda. Memurumuz, işçimiz, emeklimiz, çiftçimiz, hayvancılık yapanımız, herkes sıkıntıda. Biz STK’leri de gezdik, konuştuğumuz STK’lerin %90’ı şu anda bankalara borçlu durumda. Herkes sıkıntıda ve bir kurtarıcı bekliyor, o kurtarıcı da Deva Partimiz olacak, Ali Babacan olacak. Ben bunu inanarak söylüyorum.

Biz anket yaptırmadık parti olarak çünkü hâlâ teşkilatlanmamız devam ediyor tüm Türkiye’de. Tam anlamıyla bir teşkilatlanmayı tamamladığımızda anket yapacağız inşallah. Tam anlamıyla bir teşkilatlanmadan kastım şu: il başkanlıkları, ilçe başkanlıkları, mahalle temsilcileri, köy temsilcileri ve sandık müşahitleri. Şöyle bir şey de var, şu anda birebir anket olmuyor biliyorsunuz pandemiden dolayı. Telefon anketi oluyor, onda da insanlarımız korkuyor yanıt vermeye.

Şu anda mevcuttaki durumdan kimse memnun değil, hangi sektörden bahsedeyim Mesela geçen yıl servisçi-minibüsçü arkadaşlarımız tam 11 ay kontak açmadılar. Bu adam kredi çektiyse bu krediyi kim ödeyecek? Evinin geçimini kim sağlayacak? 11 aydır bu adamlar ne yedi ne içti kimse biliyor mu?

Biz İl Başkanlarımızı ziyaret ederken bu konu gündeme geldi. Saadet Partisi İl Başkanımızdan geldi bu teklif ilk defa, “Toplanalım, memleketin dertlerini, sıkıntılarını konuşalım.” Diye. Şu anda da bütün il başkanlarımızı toplayarak memleketin acil, orta vadede ve uzun vadede çözülecek sorunlarını konuşacağımız bir toplantının çalışması içindeyiz. Bu toplantı da BBP il başkanımız Kemal Bey’in ev sahipliğinde olacak. Ak Parti ve MHP il başkanlarını da çağıracağız inşallah. Biz 8 il başkanı olarak toplanıp memleketin sorunlarını konuşacağız ve bu toplantı sonucunda altına imzamızı atarak hem basınımıza hem de iktidara ve ortağına sunacağız inşallah. Artık “Her şey çok iyi, hiçbir sıkıntı yok.” Devri bitti. Ne sıkıntı varsa söyleyeceğiz ve bu işin takipçisi olacağız. 1. toplantıya da Ak Parti ve MHP il başkanlarını davet ettik ama o gün Ankara’ya gitmişlerdi bir toplantıları vardı orada o yüzden katılamadılar. Biz 8 il başkanı bu toplantıyı yapacağız ve takipçisi olacağız. Mesela yerel seçimlerde Yozgat’a acemi birliği sözü vererek oy aldınız, hani nerede?. Kurtuluş reçetesi olup olmaması önemli değil, bunu vadederek siz buradan oy aldınız. E verdiğiniz sözü neden tutmuyorsunuz? Kurtuluş için gerekli midir değil midir orası tartışılır fakat verilen söz yerine getirilmeli. Çünkü bu iş benim memleketime yapılacak. Yapılırsa teşekkür etmeyi biliriz

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı