banner2

banner1

Yozgat’ta Mesleki Yarışmalar İl Finali yarışması düzenlendi

İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulları Arası Mesleki Yarışmalar İl Finali Düzenlendi

GÜNDEM 17.04.2023, 09:23
Yozgat’ta Mesleki Yarışmalar İl Finali yarışması düzenlendi

Yozgat Anadolu İmam Hatip Lisesi salonunda yapılan yarışmada dereceye giren öğrenciler Türkiye finalinde Yozgat’ı temsil edecekler.

Programın açılışında konuşan Yozgat Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ramazan Güneşer, bu tür etkinliklerin bir yarışmadan ziyade öğrencilerin ufkunu genişleten ve bilgi birikimlerine katkı sunan bir çalışma olduğunu söyledi.

Güneşer, “Din öğretimi genel müdürlüğü tarafından her yıl düzenli olarak yapılan imam hatip liseleri ve ortaokulları arası mesleki yarışmalar il finali bu sene okulumuzun ev sahipliğinde yapıldı. Kaybedeni olmayan yarışmalar olarak nitelendirdiğimiz bu yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ve onlara emek veren öğretmenlerine ve anne babalarına tebriklerimizi sunuyoruz” dedi.

Yapılan yarışma sonrası ise sonuçlar şu şekilde;

Lisede 4 branşta yapılan yarışmalarda, Kur'an'ın genç muhafızları Hafızlık il birinciliği Hafız Emre Duygu, Genç sada Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma il birinciliği Furkan Akça, Genç hatipler hutbe yarışması birinciliği Hafız Ahmet Veysel Koca, Genç Bilaller ezanın güzel okuma yarışması il ikinciliği Hafız Ömer Faruk Karadavut;

Ortaokullarda 3 branşta yapılan yarışmalarda ise, Kur'an'ın genç muhafızları il birinciliği Hafız Abdulmelik Yarab, Genç Seda kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışması il ikinciliği Hafız Muhammed Hanzala ve Genç Bilaller ezanı güzel okuma yarışması il üçüncülüğü Hafız Nuri Alperen Şenyürek oldu.

Program sonunda sponsorlar tarafından alınan birincilere gram altın, ikinci ve üçüncülere de akıllı saat hediyeleri verildi.

Ayrıca Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin tarafından ise, birincilere 750 TL,  ikincilere 500 TL ve üçüncülere 250 lira hediye çeki ve hediye paketleri verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 10 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı