banner2

banner1

Yozgatlılar Etimesgut festivalinde buluştu!

Etimesgut Belediyesi tarafından bu yıl 25’incisi düzenlenen ‘Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nin üçüncü gününde Tokatlılar ve Yozgatlılar Etimesgut'ta buluştu.

GÜNDEM 11.09.2023, 08:42
Yozgatlılar Etimesgut festivalinde buluştu!

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, sadece hizmetleri ile değil sosyal hayatın zenginleştirilmesi ve Ankara’da yaşayan hemşehrilerin buluşmasına da sağladığı katkı ile bu yılda Başkent’e damga vurdu. 10 gün boyunca devam eden dolu dolu etkinlikler binlerce Ankaralı’yı Etimesgut’ta bir araya getirdi.

Etimesgut Belediyesi tarafından bu yıl 25’incisi düzenlenen ‘Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’, ‘Adriyatik’ten Çin’e Türk Dünyası ve Anadolu birlik, beraberlik, kardeşlik için Türk toyunda bir araya geliyor’ çağrısı ile 10 gün boyunca muhteşem buluşmalara ev sahipliği yaptı.

Her Güne Hemşehri Mührü

Ankara’nın yaklaşık 6 milyonluk nüfusu içinde yer bulan Anadolu’nun farklı diyarlarından hemşehrilere özel etkinlik, 10 gün boyunca renkli buluşmalara da ev sahipliği yaptı.

Festivalin ilk günü Çankırılılar ve Sivaslılar Derneği, ikinci gün Niğdeliler ve Erzurumlular Derneği, üçüncü gün Tokatlılar ve Yozgatlılar Derneği, 4’üncü gün Ağrı, Van, Bitlis Dernekleri ile Kırıkkale Derneği, 5’inci gün Ankara Etimesgutlular Derneği ile Gaziantepliler Derneği, 6’ncı gün Gümüşhaneliler Derneği ile Konya Federasyonu, 7’nci gün Çorumlular Derneği ile Kırşehirliler Derneği, 8’inci gün Karadenizliler Derneği ile Kars, Ardahan, Iğdır Derneği, 9’uncu gün Başkent Samsunlular Derneği hemşehri buluşmalarında önemli bir zenginlik kattı.

Ünlü İsimler Etimesgut’ta

Türkiye’nin ünlü sanatçıları 10 gün süren festivale renk kattı. Zara, Mustafa Taş, Sefo, Hüseyin Kağıt, Ziynet Sali, Mustafa Yıldızdoğan, Uğur Işılak, Öykü Gürman, Özgür Can Çoban ve Funda Aras festivale sanatları ve yorumları ile hareket kazandırdılar.

Başkan Demirel Yoğun Festival Programı

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 10 gün boyunca etkinliklerin tamamına katıldı.

Vatandaşlarla bir araya gelen, hemşehri derneklerinin kültür, sanat ve lezzetlerine dokunan Demirel, bu yıl da ortaya koyduğu duruşla tüm Ankara’nın konuştuğu festivalin mimarı oldu.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı