banner2

banner1

Yozgatlılar deprem bölgesinde seferber oldu!

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, depremin ilk anlarında belediye birimlerini seferber etti.

GÜNDEM 13.02.2023, 08:49
Yozgatlılar deprem bölgesinde seferber oldu!

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, depremin ilk anlarında belediye birimlerini seferber etti. Yozgat’tan deprem bölgesine yardım köprüsü kuran Köse, bölgede bizzat yönettiği ekiplerle birlikte çok sayıda canın kurtulmasına vesile oldu.

Kahramanmaraş ile birlikte 10 ilde yaşanan asrın felaketine karşı Yozgatlılar tek yürek oldu. O kurumların başında Yozgat Belediyesi geliyor. Belediye ekipleri ile birlikte gönüllüleri seferber eden Başkan Celal Köse, deprem bölgesine yardımları ulaştırırken, arama ve kurtarma faaliyetlerinde de etkin rol oynuyor.

YORULMADIK BAŞKANIM

Başta itfaiye ekipleri olmak üzere belediye çalışanlarından oluşan arama ve kurtarma ekipleri, kısa sürede bölgede canların kurtarılmasında rol oynadı.

Enkazlar arasında korkusuzca görev yapan ekipleri dinlendirmek isteyen Başkan Celal Köse’ye, ekiplerden ‘Yorulmadık başkanım’ yanıtı geldi.

Köse, kahramanlarla yaşadığı diyaloğu sosyal medya hesabından paylaştı: “İlk anda gelen yiğitleri me, "Siz Yozgat’a dönün yoruldunuz" dediğimde, "Yok başkanım biz yorulmadık devam edebiliriz" dediler. İşte Yiğitler yiğidi ekiplerimiz.

Deprem Bölgesi'nde canla, başla çalışan ekiplerimizin bir kısmı şehrimize dönerken, yeni gelen ekip arkadaşlarımız hemen çalışmalara koyuldu. Vatandaşlarımızın bu zor gününde canını dişine takarak aslanlar gibi çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyor, yeni gelen arkadaşlarımızla çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.”

BELEDİYE TÜM GÜCÜYLE BÖLGEDE

Öte yandan belediye tarafından kurulan çadırlarda vatandaşlara sıcak yemek ikramında bulunuluyor.

Başkan Köse, burada vatandaşlarla yakinen ilgilenirken Hassa bölgesinde görevlendirilen Yozgat Valisi Ziya Polat’ı da yalnız bırakmıyor.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı