banner2

banner1

Yozgat’ın manevi lideri Şevki Ergin Hoca Efendi, İstanbul'da anıldı

Yozgat’ın manevi lideri ve mümtaz alimi merhum Şeyhzâde Hacı Ahmet Şevki Ergin Hoca Efendi ebediyete intikalinin 20.yıldönümünde İstanbul’da da anıldı.

GÜNDEM 17.01.2022, 07:13
Yozgat’ın manevi lideri Şevki Ergin Hoca Efendi, İstanbul'da anıldı

Yozgat’ın manevi lideri ve mümtaz alimi merhum Şeyhzâde Hacı Ahmet Şevki Ergin Hoca Efendi ebediyete intikalinin 20.yıldönümünde İstanbul’da da anıldı. Yozgat Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Deniz, Yozgat’ın manevi mimarlarından Şeyhzâde Hacı Ahmet Şevki Ergin Hoca Efendi’yi anma programı düzenlediklerini söyledi.

Deniz, etkinliği Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde Ergin’in hayatını Prof. Dr. Osman Sezgin’in anlatımı ve Doç. Dr. Mehmet Öncel’in tasavvuf musikisi icrası ile Şehzade Ahmet Efendi’nin yaşamındaki manevi dersleri ve güzellikleri yaşamak ve yaşatmak için düzenlediklerini kaydetti.

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Yozgat Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Deniz, “Ahmet Yesevi’den Yozgatlı Ahmet Efendiye İrfan Geleneğimiz Konulu etkinliğimize, Doç.Dr. Osman Sezgin hocamızın sunumu ve Doç. Dr. Mehmet Öncel beyin, tasavvuf musikisi ekibine ve Anma Programımıza Katılım sağlayarak bizleri, onure eden, Konuklarımız, Bakanımız Lütfullah Kayalar, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen İş İnsanımız Av. Satılmış Şahin, İş İnsanı, STK Başkanı Zeynel Önal , Cihan Nüma Derneği Genel Başkanı Av. Rıza Yorulmaz, Konfederasyon Yönetim Kurulu Üyelerimize, Federasyon Başkanlarımıza ve Dernek Başkanımıza Komisyon Üyelerimize Burada ismini yazamadığımız çok Kıymetli, hemşehrilerimize katılımlarından dolayı, Yozgat Konfederasyonu adına teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

YOZGAT’TA DA ANILDI

Yozgat’ın manevi önderlerinden Şeyhzade Hacı Ahmet Şevki Ergin Hoca Efendi, ebediyete irtihalinin 20’nci seneyi devriyesinde okunan Kuran'ı Kerim, Mevlidi Şerif ve dualarla anıldı.

Anma programına Eski İçişleri Bakanı Osman Güneş, Eski Emniyet Genel Müdürü/Vali Celalettin Lekesiz, Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Eski Yozgat Valisi Amir Çiçek, protokol ve çok sayıda vatandaş katıldı. Anma programında, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız “Hoca Ahmet Yesevi'den Yozgatlı Ahmet Efendi ye İrfani Geleneğimiz” konulu konferans verdi.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı