banner2

banner1

Yozgat TOKİ teslim tarihi belli oldu

2022 yılının 14 Eylül-31 Ekim tarihlerinde başvuruları alınan ve 2023'ün ilk yarısında gerçekleştirilen kura çekilişi sonucunda kazananların isimleri açıklandı. Başvuruları kabul edilen ve hak sahibi olan vatandaşlar, artık evlerinin veya iş yerlerinin inşaatının başlayıp başlamayacağını ve teslim tarihini merak ediyorlar.

GÜNDEM 10.10.2023, 08:44
Yozgat TOKİ teslim tarihi belli oldu

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Türkiye genelinde inşa edilecek olan 250 bin konut hakkında bilgi verdi. Özellikle deprem bölgelerine yönelik yapılan bu projenin hayati bir önem taşıdığını vurgulayan Bulut, İstanbul'da yapılacak olan TOKİ sosyal konutlarının temellerinin 2024'ün ilk aylarında atılacağını açıkladı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan da projenin ilk etabının 2 yıl içinde tamamlanacağını ve 2028 yılına kadar toplam 500 bin konutun bitirilerek hak sahiplerine teslim edileceğini belirtti.

TOKİ İnşaatı ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı olarak, İstanbul'daki konutların temelinin 2024'ün ilk aylarında atılması planlanmaktadır. Projede yer alan konutlar, Türkiye'nin farklı 81 ilinde ve 7 farklı bölgede bulunacaktır. İstanbul, bu projede en fazla konutun yapılacağı şehir olacakken, diğer şehirler de önemli bir konut stoğuna sahip olacaklar.

TOKİ Ödemeleri ve Taksitler

TOKİ konutlarının fiyatları 608 bin lira ile 950 bin lira arasında değişmektedir. Hak sahiplerinin bu konutları satın alabilmesi için %10 peşinat ödemesi gerekmektedir. Kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında, bir önceki 6 aylık dönemdeki Memur Maaş Artış Oranı göz önünde bulundurularak belirlenir ve artırılır. Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılır.

TOKİ İnşaatı ne zaman başlayacak ve ne zaman teslim edilecek sorularına verilen yanıtlar, bu projeye katılan vatandaşlar için oldukça önemlidir. Projeye başvuruda bulunan herkes, hayallerindeki evi veya iş yerini alabilmek için heyecanla bu süreci takip etmektedir.

Sonuç olarak, TOKİ İlk Evim İlk İş Yerim projesi, Türkiye'deki orta gelirli ailelere uygun fiyatlarla konut sahibi olma fırsatı sunmaktadır. İnşaatın başlama tarihi ve teslimat süreci, hak sahipleri için büyük bir önem taşımaktadır ve bu bilgiler, katılımcılar için zamanlamalarını ve planlamalarını yapmalarına yardımcı olacaktır. Bu projenin, birçok insanın hayalini gerçekleştirmesine vesile olacağına inanıyoruz.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı