banner2

banner1

Yozgat Güne Kar Yağışı İle Uyandı

Yozgat bahar gibi geçen günlerin ardından güne kar yağışı ile uyandı. Yozgat'ta kar yağışı, ulaşımda aksaklıklara neden oldu. Yoğun kar yağışı nedeniyle birçok yol kapandı ve okullar tatil edildi. Vatandaşlar sevinçli olsa da, kar yağışının dikkatli olunması gereken bir durum olduğu uyarısı yapıldı.

GÜNDEM 14.03.2023, 06:50
Yozgat Güne Kar Yağışı İle Uyandı

Yozgat, son günlerde bahar havası ile kendini gösterirken, sabah saatlerinde beklenmedik bir şekilde kar yağışı ile karşılaştı. Kentte yaşayan vatandaşlar, bugün sabah saatlerinde karlı bir manzara ile karşılaştılar.

YOZGAT BEYAZA BÜRÜNDÜ

Kar yağışı nedeniyle kar küreme araçları çalışmalarına erken saatlerde başladı ancak yoğun kar yağışı nedeniyle birçok yerde işlerini yapamıyorlar. Yozgat Belediyesi ekipleri, yoğun kar yağışına rağmen ulaşımın aksamaması için çalışmalarını sürdürüyor. Yolların açılması için kar küreme araçlarıyla sürekli olarak çalışmalar yapılıyor.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Kar yağışının etkisiyle okulların tatil edildiği öğrenildi. Yetkililer, olumsuz hava koşullarının devam ettiği sürece okulların tatil edilmesinin devam edeceğini belirtti.

METEOROLOJİ UYARDI

Kentte yaşayan vatandaşlar ise kar yağışından dolayı sevinçli olduklarını ifade ettiler. Son yıllarda yaşanan kuraklık nedeniyle, kar yağışı vatandaşları sevindirirken, tarım alanlarına da fayda sağlayacağı düşünülüyor. Meteoroloji yetkilileri, Yozgat'ta kar yağışının etkisini sürdüreceği ve vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyardı. Özellikle araç kullanırken dikkatli olunması gerektiği belirtilirken, kar yağışının etkisiyle buzlanma ve kayganlık oluşabileceği konusunda uyarıda bulunuldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 10 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı