banner2

banner1

Yozgat Boğazlıyan Belediyesi’nden deprem bölgelerinde Yoğun Çalışma

Türkiye’de meydana gelen deprem sonrası deprem bölgelerinde yaraların sarılması devam ediyor.

GÜNDEM 27.02.2023, 07:30
Yozgat Boğazlıyan Belediyesi’nden deprem bölgelerinde  Yoğun Çalışma

Türkiye’de meydana gelen deprem sonrası deprem bölgelerinde yaraların sarılması devam ediyor.

Çamlık Medya Ekibi Hatay Kırıkhan’da deprem sonrası çalışmalara hız kesmeden devam eden Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’a mikrofon uzattık.

Mücadele ediyoruz

Deprem acısını derinden paylaştığını ifade ederek, ‘’Milletimizin başı sağ olsun. Allah böyle bir afeti bir daha milletimize yaşatmasın. Buradan acısı olan herkesin acısı derinden paylaşıyorum. Bizde deprem olduğu andan itibaren Boğazlıyan Belediyesi ve Boğazlıyanlılar olarak her tarafa yardımlar da bulunduk. Daha sonra bir konteyner kent kurma planı düşündük. Bu düşüncemiz de bize Çelikel tarım öncülük etti. İhtiyacı olan vatandaşlarımıza böyle bir şey yapalım dedik. Üretimini yaptığımız bu yaklaşık 50 konteynerı İskenderun, Hatay, Göksun, Malatya, Hassa’ya gönderdik. Daha sonra sanayici arkadaşlarımız ile bir toplantı yaptık bölgeye geldiklerinde Kırıkhan’da böyle bir şeyin çok eksik olduğunu tespit ettiler. Şuan burada 140 konteyner kentin sonuna yaklaştık. Alt yapı çalışmalarımız tamamlandı. Bütün işlerimizi bitirdik. Boğazlıyan Belediyesi iş makinaları buradalar. Hepsi mücadele ediyorlar. Buradan ateşi yakan ve ateşin dağıtan Çelikel ailesine çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Teşekkür Ediyorum

Başkan Coşar, ‘’Bizim burada paydaşlarımız var. Çelikel tarım, Gözde tarım. Adını hatırlayamadığım birçok firmamız, paydaşımız var. Buradan onlara hem ülkemiz adına, hem depremzedelerimiz adına teşekkür ediyorum. Yoğun bir çalışmamız var. Aileleri almaya başlayacağız. Bu konteynerlar yaşam konteynerları. İçinde 4 adet ranza, 8 adet yatak, halısı, yastığı, yorganı, ısınma aleti ve aklınıza gelebilecek her şey var. Gıda malzemelerimiz de var. Tam takım teslim ediyoruz. Yolda olan şuan 8 tırımız var konteyner kent için. Buraya geldiğimizde gördüğümüz en büyük eksiklik barınma problemiydi. Bizler bunun çalıştık, çalışıyoruz’’ şeklinde konuştu.

Akın Akın Yardım Geliyor

Boğazlıyan ilçesinin tam destek sağladığını ifade eden Coşar, ‘’Halkımız buraya geliyorlar hem maddi hem manevi destekte bulunuyorlar hemşehrilerimiz sağ olsunlar. Ben buradan hemşehrilerime sesleniyorum, gerekli mercilere Valiliklerimizle, Belediyelerimizle, Kaymakamlıklarımız ile koordineli çalışalım. Her şeyi buraya göndermek de çözüm olmuyor. Buraya gönderilmek istenen şeyler için önce ilgili merciler ile iletişim halinde olalım ve gerektiği anda yardım yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bizim Boğazlıyanlı hemşehrilerimizin yüreği çok temiz. Yani akın akın buraya bizlere yardım gönderiyorlar, destek gönderiyorlar. Ne kadar teşekkür etsek depremzedemiz adına az kalır.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı