banner2

banner1

Yozgat Belediyesi’nden Spor Vadisi'ne kurtarıcı dokunuş

Yozgat Belediyesi, kentin önemli sosyal alanlarından bir tanesi olan Spor Vadisi’ni tamamlanmayan bölümlerini bitirerek Ağustos ayında Yozgatlıların hizmetine sunacak.

GÜNDEM 09.06.2023, 09:33
Yozgat Belediyesi’nden Spor Vadisi'ne kurtarıcı dokunuş

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, ihaleyi alan firmanın çalışmalara başladığını belirterek, “ Spor Vadisi bir saklı cennet gibi. En kısa sürede tamamlayarak Yozgatlı hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, kentin önemli lokasyonlarından bir tanesi olan Spor Vadisi çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Mükemmel Bir Lokasyon

Spor Vadisi 1. Etabının daha önce tamamlandığını hatırlatan Köse, “Spor vadimizin 1. Etabı daha önce tamamlanmış ve halkımızın hizmetine sunulmuştu. Ama 2. Etabı tam göletin yanı şehrimize çok yakın bir mesafede araç ile de yürüyerek de gidilebilecek ve saklı cennet gibi. Gölümüz var etraf yemyeşil, ağaçlar daha önce dikilmiş. Burada bir çalışma başlamıştı ama uzun zamandır faaliyet yoktu” dedi.

Özel İdareden Devraldık

Spor Vadisi’ni İl Özel İdaresi’nden devraldıklarını anlatan Köse, “Burayı İl Özel İdaremizden devraldık. Devraldıktan sonra projelerimize tadilatlarımıza başladık. Yürüyüş yollarımız, diğer yollarımız, 128 tane kamelyamız var, alışveriş reyonlarımız, mescitlerimiz, lavabolarımız, açık alanda düğün yapılabilecek bir alanımız var. Geçenlerde 31 milyon artı KDV bir bedelle ihale yaptık. Şimdi bu ihaleyi verdiğimiz firmamız işçiliğe de başladık ve sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Gençlik Kampı Düşünüyoruz

Spor Vadisi içerisine yeni projeler de eklemeyi düşündüklerini söyleyen Köse, şunları kaydetti; “Nasip olursa burayı 9. Ayda piknikçilerimiz, misafirlerimizi ağırlamayı düşünüyoruz. Tepe kısımda da Gençlik ve Spor Bakanımız ile görüşmüştük yeni bakanımız ile de görüşeceğiz buraya da gençlik kampı düşünüyoruz bununla ilgili girişimlerimiz var. Daha canlı bir yer olması için çalışıyoruz.”

Turizme Katkı Sağlayacak

Köse, özellikle yaz sezonunda gençleri, sporcuları ağırlayarak turizme de katkı sağlayacak bir vadi haline getirmek istediklerini kaydetti. Spor Vadisi içerisinde bulunan göletin doğal bir güzelliğe de sahip olduğunu hatırlatan Başkan Köse, “ Tabi göletimiz doğal bir güzelliği olan bir gölet. Aynı zamanda burada müthiş balık çeşitlerimiz var. Yozgat’ta balıkçılığı geliştirmek ve çevre illerden de burada olta balıkçılığı cazibe haline getirmek için çalışmalarımız devam edecek. Daha sonra da burada olta balıkçılığını açmış bulunacağız. Burayı işlevsel bir hale getirmek amacımız. Burası 5 yıldır kullanılmıyordu. İnşallah bizim çalışmalarımızdan sonra da burayı da halkımızın kullanımına, hizmetine hep birlikte açmış olacağız” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı