banner2

banner1

Yozgat Akdağmadeni'nden yardımlar dualarla uğurlandı

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilimizi vuran büyük deprem felaketinden etkilenen afetzedeler için başlatılan yardım kampanyasının ilk konvoyu dualarla yola çıktı.

GÜNDEM 08.02.2023, 07:36
Yozgat Akdağmadeni'nden yardımlar dualarla uğurlandı

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilimizi vuran büyük deprem felaketinden etkilenen afetzedeler için başlatılan yardım kampanyasının ilk konvoyu dualarla yola çıktı. Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, "İlçemizde başlattığımız yardım kampanyasıyla birlikte duyarlı vatandaşlarımız tarafından gün boyunca belirtilen teslim noktalarına, deprem bölgesine ulaştırılması için insanı yaşam malzemeleri getirildi. Kısa süre içerisinde ilk etapta 5 araçlık insani yaşam malzemesi Hatay'a doğru yola çıktı.Ayrıca Belediyemiz; 9 yerel destek ekibi, 5 Teknik Personel, 9 Şoför, 1 Operatör olmak üzere toplamda 24 arkadaşımızın afet bölgesine sevki yapılmıştır. 1 kamyon ve 1 Ekskavatör iş makinası ve çok sayıda arama- kurtarma malzeme ekipmanımız da yaraların kısa süre içerisinde sarılması için deprem bölgelerinde görev yapacaktır" dedi.

''DAYANIŞMA GÖSTEREN TÜM HEMŞEHRİLERİMİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER”

Kısa süre içerisinde yağmur gibi yağarak yardımcı olmak için seferber olan vatandaşlarımıza teşekkür eden Başkan Yalçın, " Akdağmadeni Belesiyesi ve Akdağmadeni Kaymakamlığı olarak yaptığımız yardım çağrısına necip milletimiz, kıymetli vatandaşlarımız yoğun destek verdiler. Yardım toplama merkezine getirilen malzemeleri hızlı bir şekilde afet bölgesine ulaştırmak için yoğun bir çalışma gerçekleştirdik. İnsani yardım malzemelerinin hızlı ve güvenli bir şekilde deprem bölgelerine ulaşmasını, afetzedelerimizin yaralarını bir nebze de olsa merhem olmasını diliyorum. Dayanışma gösteren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonraki süreçte de yardım kampanyamız devam edecektir. Bilgileri ayrıntılı şekilde vatandaşlarımız ile paylaşacağız. 100 yılın en büyük depremi olan bu felaketi de hep birlikte, el ele vererek atlatacağız. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, enkaz altında olan kardeşlerimizin tez zamanda sağ salim kurtulmalarını diliyorum.'' dedi.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı