banner2

banner1

TOGG Yozgat’a geldi

Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili TOGG nihayet Yozgat’ta da görücüye çıktı. Şehir meydanında sergilenen yerli otomobil hayranlıkla izleyen Yozgatlılar, dokundular, en ince detaylarına kadar inceleyip hatıra fotoğrafı çektirdiler.

GÜNDEM 26.04.2023, 09:43
TOGG Yozgat’a geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhur İttifakını oluşturan siyasi parti liderleri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Ftih Erbakan’ın katılımı ile Yozgat’ta gerçekleştireceği tarihi mitingin sürpriz konuğu otomotiv sektöründe yerli gururumuz TOGG oldu.

TOGG NİHAYET YOZGAT’TA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Bursa’da kurulan fabrikada kısa sürede üretilen TOGG, Türk milletinden geçer not alarak, sektörün dünya devleri arasına girdi.

Ülkemizin pek çok ilinde görücüye çıkan, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devlet erkanının makam otomobili olarak kullanmaya başladığı TOGG’un bu kez ki adresi Yozgat oldu.

LİDERLERİN TARİHİ YOZGAT MİTİNGİNDE BİR TOGG VAR

Liderlerin tarihinde ilk kez gerçekleştireceği Yozgat mitinginde bir gün önce şehir merkezine getirilen TOGG, görücüye çıktı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği TOGG, büyük ilgi görürken, Yozgatlılar’dan da tam not aldı.

TOGG PLAKASINDAKİ AYRINTI

Yozgat’a getirilen TOGG’un plakası da oldukça dikkat çekiciydi. Plakası 06 CBY 001 olan TOGG, Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşehremiz Fuat Oktay’ın makamını da hatırlattı. Plakadaki harflerin kısaltmaları vatandaşlar tarafından ‘Cumhurbaşkanı Yardımcısı’ olarak yorumlandı.

TOGG’U DENEDİLER

Öte yandan Yozgat Valisi Ziya Polat, TOGG’la Yozgat sokaklarında gezerek Yozgatlılar adına ilk yerli ve milli otomobili deneyen isim oldu.

Polat’a, İl Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün ve İl Jandarma Alay Komutanı Halil Başer de eşlik etti.

BAŞKAN KÖSE'DEN ANLAMLI PAYLAŞIM

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse de ilk defa Yozgat'a gelen TOGG'la ve vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirip sosyal medyasında paylaşan yöneticilerden oldu. Köse'ye fotoğraf karesinde vatandaşların yanı sıra AK Parti Yozgat Milletvekili adayı Abdulkadir Akgül ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Taylan Alakoç da eşlik etti.

Köse paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi: 

YERLİ VE MİLLİ GURURUMUZ TOGG YOZGAT'TA…

"Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde sanayi ve teknoloji hamlemizin en önemli yapı taşlarından yüzde yüz yerli ve milli aracımız TOGG hemşehrilerimizden yoğun ilgi gördü.

Ülkemize, milletimize hayırlı olsun."

TOGG AÇILIMI NE ANLAMA GELİYOR?

Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası Togg, T10X modelinin 3 farklı versiyonuyla çok yakında yollarda olacak. Togg'un satış fiyatı içine belirlenen başlangıç fiyatı ise 953 bin TL olarak belirlendi.

PEKİ TOGG'UN AÇILIMI NE ANLAMA GELİYOR?

Togg açılımı nedir?

Togg'ın açılımı Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu şeklinde... Türkiye merkezli bir otomobil üretici şirketi olan Togg, fikrî mülkiyet haklarına sahip olduğu ilk otomobilini 29 Ekim 2022 seri üretime hazır hâle geldi.

TOGG'UN TARİHİ

Türkiye'de yerli otomobil üretebilmek için birlikte çalışma kararı alan şirket ve kuruluşlar, Kasım 2017'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Togg'un elektrikli otomobil üretimi için Gemlik, Bursa'da 22 milyar TL maliyetle fabrika kuruldu. 2022 Yılı Ekim ayının ortasında fabrika inşaatı tamamlandı ve 29 Ekim 2022 tarihinde ilk TOGG üretim bandından "Anadolu Kırmızısı" rengiyle indi.

TOGG FABRİKASI NEREDE?

Bursa'nın Gemlik ilçesinde yer alan fabrikanın yapımına ilk olarak 18 Temmuz 2020'de başlandı. Sahası yaklaşık 1 milyon 200 bin metrekare olan fabrika, 29 Ekim 2022 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açıldı.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı