banner2

banner1

Seçmen, yeni kurulacak hükümette Yozgatlılar’ın da aktif rol almasını istiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenecek olan yeni hükümet kabinesinde Yozgatlı isimlerin de yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. 14 Mayıs ve hemen ardından yapılan 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’a yüzde 80’ler oranında destek vererek bir kez daha istikrarın yanında olan Yozgatlı, yeni kabinede Yozgatlı bakanların da yer almasını istiyor.

GÜNDEM 01.06.2023, 10:47 01.06.2023, 11:09
Seçmen, yeni kurulacak hükümette Yozgatlılar’ın da aktif rol almasını istiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı’nın güçlenerek çıktığı 14 Mayıs ve 28 Mayıs zaferlerinin ardından gözler yeni kabineye çevrildi. TBMM Başkanlığı için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın ismi konuşulurken yeni kabine ile ilgili de isimler gündeme gelmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yozgatlı siyasetçilere yeni dönemde görev vereceği yönünde beklentiler artarken öne çıkan isimler de oldu.


Hangi İsimler Var?


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumartesi günü yeni kabineyi açıklaması beklenirken kulis bilgilerine göre; kabinenin tamamen değişeceği yönündeki ihtimaller de kuvvetlenmeye başladı. 
Yeni dönemde kabinede yer almayacak isimlerden Adalet eski Bakanı Bekir Bozdağ ile Cumhurbaşkanı eski yardımcısı Fuat Oktay’ın isimleri TBMM Başkanlığı için geçiyor. Yeni dönemde Yozgat’ı temsilen mecliste olan isimler ile AK Parti’de önemli görevlerde bulunmuş isimlerin de yeni kabine de yer bulma ihtimalleri kuvvetlenirken Yozgat’ta da bu yönde beklentiler arttı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yükünü Alabilecek İsimler


Milletimiz, yeni görev alacak kabinede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yükünü alabilecek, ekonomik ve sosyal problemlere çözüm üretebilecek bakanları görmek istiyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 81 il içerisinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a en çok oy veren 4’üncü il. Yozgatlı seçmenler, Fuat Oktay ve Bekir Bozdağ'ın milletvekili olmaları sebebiyle yeni oluşacak kabinede bir Yozgatlı bakan bekliyor.
AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Süleyman Şahan, Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurul Üyesi Osman Coşkun, Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal, MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, Milletvekili Yusuf Başer gibi isimler yeni kabine için konuşuluyor.


Yeni Milletvekilleri


AK Parti’nin yeni döneminde Yozgat milletvekili olarak seçilen ve aynı zaman TESKOMB Başkanı olan Abdulkadir Akgül’ün ismi de gündemde. Pandemi dönemi ve küresel anlamda hissedilen ekonomik çalkantılı dönemde esnafın desteklenmesinde önemli işlerin altına imza atan Akgül’e, TBMM’nin yeni döneminde görev verilmesi bekleniyor. Akgül, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde ortaya koyduğu duruş, teşkilatları toparlayıcılığı ve saha hakimiyeti ile de dikkat çemişti.


Genç Milletvekili


Genç milletvekili Süleyman Şahan da Yozgat’ın TBMM’ye gönderdiği temsilciler arasında yer alıyor. Şahan’ın yeni dönemde TBMM’de görev alıp almayacağı da merak konusu.

Bakan Yardımcısı Soysal


AK Parti’nin eski milletvekillerinden olan ve halen Çalışma Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Dr. Ertuğrul Soysal’ın da, yeni kurularak kabinede yer bulması bekleniyor.
Soysal da partisinin Yozgat ve Ankara programlarında görev almak, başta 15 Temmuz olmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hiçbir zaman yalnız bırakmamış isimlerden. 


Milletvekili Sedef


MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef. Yeni hükümet ve kabinenin hangi temel üzerinde oluşacağı henüz netleşmezken Sedef’le ilgili ikinci dönemde Yozgatlı’nın beklentisi de büyük.
Yozgat ve Türkiye politikaları üzerine yürüttüğü çalışmalar ve ortaya koyduğu duruşla dikkat çeken Sedef’e de yeni dönemde görev verilmesi Yozgatlı’nın beklentileri arasında yer alıyor.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı