banner2

banner1

Osman Taşcı Genel Başkanlığa aday olduğunu duyurdu! Önce liyakat sonra hak!

‘Önce liyakat sonra hak’ diyen Diva Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Şube başkanı Osman Taşcı, Diva Sen Genel başkanlığı için aday olduğunu söyledi.

GÜNDEM 02.01.2023, 07:13
Osman Taşcı Genel Başkanlığa aday olduğunu duyurdu! Önce liyakat sonra hak!

Önce liyakat sonra hak’ diyen Diva Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Şube başkanı Osman Taşcı, Diva Sen Genel başkanlığı için aday olduğunu söyledi. Diva-Sen’in istişare yolu ile 2005 yılında Konya’da kurulduğunu hatırlatan Taşcı, “Sendikamız istişare yolu ile 2005 yılında Konya’da kurulmuştur. Sendikamızın istişare ile yola devam etmesi için biz Genel Başkanlığa adayız. Nasıl ki Yozgat’ta 2 yıl üst üste Memur-Sen’e bağlı Diyanet Sen’den yetkiyi aldıysak, Türkiye genelinde de bütün illerimizde yetkili ve etkili olmak için genel başkanlığa aday olduk” dedi.

DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

Diva-Sen’i daha ileriye taşımak için çalışacaklarını dile getiren Taşcı, “Biz yöremizde, bölgemizde, istişareye önem vererek hem ilimizde hem de yakın illerimizde teşkilatlandık, teşkilatlarımızı kurduk. Şu an gelinen noktada Diva-Sen hem sayı olarak hem de hizmet olarak geride olduğunu, diğer şube başkanlarımızla istişare ederek, nasıl bayrağı daha yukarılara, hizmeti nasıl en ücra köylere götürebiliriz, illere götürebiliriz bunun istişaresini yaparak bu karara vardık. Hedefimiz Diva-Sen’in şu anki 7 bin 500 sayılarının 10 binleri aşması ve hizmetin daha kaliteli olması için, Diva -Sen’in hak ettiği yerlere gelmesi için adayız. İnşallah Türkiye’de bulunan tüm şubelerimiz ile birlikte hareket ediyoruz. Bu birlikteliğin sonucunda da yönetimi devraldığımız zaman bu hizmetleri din görevlileri görecekler inşallah” şeklinde konuştu.

DESTEK SİZDEN HİZMET BİZDEN

Taşcı, açıklamasının devamında, şunları kaydetti; “Diva Sen’imizi en yüksek yerlere getirmek, üyelerimizin taleplerini en yüksek mevkilere taşıyabilmek için ekibimle birlikte hizmet için yürümek değil koşarak din görevlilerine, din görevli meslektaşlarımızın yanında olmaya, onlarla birlikte Hareket etmek için Diva sen genel başkanlığına adayım. Destek sizden hizmet bizden. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri muvaffak eylesin başarılı kılsın inşallah. Aldığımız kararların hayırlara vesile olmasını cenabı Haktan niyaz ediyorum.”

AKDAĞ’A YAKIŞTI

Öte yandan, DİVA-SEN Akdağmadeni İlçe Ofisi ve misafirhanesi açılış programı gerçekleştirildi. Akdağmadeni merkezinde bulunan misafirhane aynı zamanda büro olarak kullanılacak. Hem din görevlilerinin dertlerini dinlemek hem de şehir dışından ilçelerden Akdağmadeni’ne gelen konukları ağırlamak için böyle bir misafirhaneye ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Şube Başkanı Osman Taşcı, “Akdağmadeni ilçemizde 90 üyemiz var. 90 üyeye hitap edecek ve aynı zamanda misafirhane özelliği de taşıyor. Tüm üyelerimize ve Akdağmadeni’mize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı