banner2

banner1

Kocaeli’de Yozgatlılar Arabaşı Şöleni'nde buluştu

​​​​​​​Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu tarafından organize edilen Arabaşı Şöleni’nde bir araya gelen Yozgatlılar hem hasret giderdi hem de gönüllerince eğlendi.

GÜNDEM 20.12.2022, 08:19
Kocaeli’de Yozgatlılar Arabaşı Şöleni'nde buluştu

Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu tarafından organize edilen Arabaşı Şöleni’nde bir araya gelen Yozgatlılar hem hasret giderdi hem de gönüllerince eğlendi. Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen programa gösterilen yoğun ilgi salondan taştı. Yozgat’ın tescilli lezzetlerinin konuklara ikram edildiği gecede, Mümin Sarıkaya da en güzel şarkılarını hemşehrileri için seslendirdi.

Kocaeli’de 33 bin Yozgatlının sesi olmak için çalıştıklarını dile getiren Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Erol Akalın, “Federasyonumuz 2019 yılında kurulmuş, kurulmuş günden itibaren doğduğumuz yer Yozgat’ımıza, doyduğumuz yer Kocaeli’mizde ülkemize hizmet etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Pandemi öncesi düzenlediğimiz testi kebabında izdiham olmuştu” dedi.

ONUR DUYUYORUZ

Akalın, Yozgatlılarla bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını belirterek, “Bugün de sizleri buradan ağırlamaktan onur duyuyoruz. Artık 66 ruhu ayağa kalktı. 41 ile birleşecek bundan kimsenin endişesi olmasın. Artık Kocaeli ile Yozgat şaha kalkacak. Kocaeli’nde çığ gibi büyüyerek doğduğumuz yerden doyduğumuz yere Sürmeli diyarına selam olacak” şeklinde konuştu.

TEŞEKKÜR EDERİM

Kendilerine destek olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a teşekkür eden Akalın, şunları kaydetti; “Bize bu mekanı sağlayan, maddi ve manevi yanımızda olan başkanımız, ağabeyimiz Tahir Başkanımıza özellikle 33 bin Yozgatlı adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Birliğimiz daim olsun. Allah’ım birliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Kocaeli’nden Yozgat’a saygılar sevgiler sunuyorum.”

BİRLİK MESAJI VERDİ

Yozgatlıların bir arada olması için çalıştıklarını dile getiren Yozgat Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Deniz, şöyle konuştu; “ Yozgatlı STK’lar varasındaki dağınıklığa son vererek Yozgat Konfederasyonu, Duykon federasyonu ve Yozgat Birlik ve Dayanışma Vakfı ile birlikte yol yürüme ve çalışma kararı alınmıştır. Emek verenlerden Allah razı olsun. Bugün de bu organizasyonda hep beraber birlikteyiz. Birliğimiz daim olsun.”

BİRLİKTE RAHMET VARDIR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Yozgatlılar bir araya gelinen etkinliği gerçekten çok sahiplenmişler. Birlik ve beraberlikte rahmet vardır. Ayrılıkta azap vardır. Birlik ve beraberliği sağlayan organizasyonlar bizim seve seve sahiplendiğimiz olaylardır. Çok güzel bir birliktelik oluşturulmuş” dedi.

YETİŞTİĞİMİZ YER

Maliye Eski Bakanı Lutfullah Kayalar, hemşehrileri ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirterek, “Yozgat bizim doğduğumuz, büyüdüğümüz yer. Yozgat bizim yetiştiğimiz yer. Yozgat bizi yetiştiren yer. Bugün burada Türkiye’nin en güzel illerinden en güçlü ekonomisinin adeta Türk ekonomisinin kaptanlığını yürüten bir ilde hemşehrilerimizle birlikte burada olmaktan dolayı memnuniyet duyuyorum. Bizim boz topraklar olarak nitelendirdiğimiz Yozgat’ımızda şu anda bulunan büyüklerimiz, akrabalarımız, gençlerimiz, hemşehrilerimiz var. Oradaki tarihimiz var. Orada yeni gelişen ve hepimizi mutlu eden gelişmeler var. Bütün bunları derneklerimizden özellikle rica ediyorum. Yozgat ile olan bağlantılarını, bağlarını daha da güçlendirmeleri gerekir. Belediyelerimizle olan kültürel ilişkilerini daha da geliştirmeleri gerekir” şeklinde konuştu.

DEĞER VERMEK ÖNEMLİ

Önceki Dönem Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise şunları kaydetti; “Hemşehri derneklerinin önemli görevleri var. Tanışmak, kaynaşmak, birbirimizi iyi tanımak, değer vermek önemli. Tarihimizi, geleneklerimizi, örf, adetlerimizi unutmamızdır. Küçükler bilmiyor. Oradaki aşımızı bilmeyen aşımızı öğretmek bu derneklerle olur. Bunu Yozgatlılar derneğimiz, federasyonumuza, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza ve gençlerimize güzel şeyler öğreteceğiz. Ülkesine, milletini seven insanlar olsun. Bu gayretleriniz onu gösteriyor. Başarılarınızın devamını temenni ediyorum.”

İNSAN ZENGİNLİĞİ VAR

Kocaeli’nin insan zenginliği açısından önemli kentlerden bir tanesi olduğuna değinen Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, “Türkiye’deki 780 bin km karedeki var olan bütün coğrafi özellikleri bünyesinde barındırır. En önemli zenginliği de insan zenginliğidir. Bu zenginliklerden bir tanesine de şuanda şahit oluyoruz. Yozgat orjinli Kocaeli de yaşayan dostlarımızın kendi yöreleri ile ilgili o zenginlikleri burada sunuyorlar. Yozgat çok farklı bir il. Tüm ilçelerini gezmiş biri olarak söylüyorum. Yozgat’ı gezdiğimde Anadolu’yu gezmiş gibi görüyorum. Gerçekten vatan, bayrak, millet sevgisi ile inancını yaşayan, özellikle şehidine, gazisine sahip çıkan bir kenttir." dedi.

KIDEMLİ YOZGATLIYIM

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu kıdemli bir Yozgatlı olduğunu belirterek, “Trabzon’dan Yozgat’a gelen ve karnı Yozgat’ta doyan bir evladınız olarak ben Yozgat’ın, Yozgatlılığın omuzlarına bugün bu organizasyonu yaparken çağırdığınız hissiyatın, nezaketin çerçevesine bağlı evladınızım. Bıkmadan, usanmadan tekrarlayalım. Memleket, vatan sevdası vardır. Benim bozkırın yiğitlerine sözüm şudur. Ne olursa olsun vatanımıza, bayrağımıza, devletimize halel getirecek hiçbir şeye ne müsamaha göstereceğiz ne tebessüm edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

YOĞUN KATILIM

Gerçekleştirilen programa, İYİ PARTİ İstanbul Milletvekili ve Grup Sözcüsü Yavuzali Ağıralioğlu, Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Tarım ve Köy işleri önceki bakanlarından Lütfullah Kayalar; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önceki dönem başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Osman Yurt, İYİ Parti Kocaeli İl Başkan Vekili Yasemin Met, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Yozgat Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Deniz, Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu Başkanı Mustafa Özcan, Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç, Bursa Marmara Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Arslan, Yozgatlılar Birlik ve Dayanışma Vakfı Başkanı Duran Turan Düz, Yozgat İl Dernekleri Federasyonu başkanı Ali Haydar Tuncer, Bozok Dernekleri Federasyonu Başkanı Hamdi Kurtoğlu, Yozgat Dernek başkanları, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Vakıf Başkanları, Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, Kocaeli İl ve İlçe Siyasi Parti ilçe başkanları, Oda başkanları, 145 Sivil toplum örgütünün başkanı ve yönetimi, Kızılay Şube başkanları, daire müdürleri, 31 mahallenin muhtarı, meclis üyeleri, iş adamları, sanayiciler ve yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı