banner2

banner1

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İşliyen Yozgat’ta

2023 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Tanıtımı Toplantısı için Yozgat’a gelen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İşliyen, kurbanın İslam’ın şiarı, Allah yolunda her türlü fedakârlığın ve bağlılığın sembolü olduğunu söyledi.

GÜNDEM 01.06.2023, 10:46
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İşliyen Yozgat’ta

"2023 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Tanıtımı ve İstişare Toplantısı"na katılmak üzere Yozgat’a gelen İşliyen’i Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden önce müftülük makamında ağırladı. Daha sonra Naciye Afet Şahin 4-6 Yaş Kur'an Kursu'nu ziyaret ederek minik öğrenciler ile sohbet ederek ayrı ayrı ilgilendi.

Akabinde Yozgat İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Yozgat Şubesi ev sahipliğinde Büyük Sinema Kültür ve Sanat personele konferans verdi. Tanıtım ve istişare toplantısına, İl Müftü Yardımcıları, ilçe müftüleri, şube müdürleri, vaizler, din hizmeti uzmanları ve din görevlileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Gülden, din görevlilerin gayretleri ile her yıl olduğu gibi 2023 yılında da vekaletle kurban kesim organizasyonunda personellerin üstün gayret ve çalışmalarıyla; kardeşlik, paylaşma ve yardımlaşma duygusu içerisinde çıtayı bir üst seviyeye çıkaracaklarını söyledi.

Toplantıda katılımcılara Diyanet Vakfı 2023 yılı vekâletle kurban organizasyonu sinevizyon gösterisinin ardından hitap eden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sayın Burhan İşliyen, Kurban ibadetinin kardeşlik ve yardımlaşma duygularını pekiştiren bir ibadet olduğunu belirtti.

Kurban’ın Allah’a yakın olmaya O’nun sevgisini ve rızasını kazanmaya vesile bir ibadet olduğunu vurgulayan Başkan Yardımcısı İşliyen, Kurbanın İslam’ın şiarı, Allah yolunda her türlü fedakârlığın ve bağlılığın sembolü ve Kurban’ın samimiyet, teslimiyet, imtihan ve fedakarlıktan geçen bir yol olduğunu ifade etti.

Titizlikle Takip Ediliyor

Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV tarafından kurban kesim organizasyonunun hassasiyetle yürütüldüğüne dikkat çeken İşliyen, "Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV'nin birlikte yürüttüğü vekâletle Kurban Kesim Organizasyonu 1993 yılından bu yana aralıksız şekilde büyük bir hassasiyetle düzenlenmekte, bağışların teslim alınmasından kurbanların kesimine ve dağıtımına kadar organizasyonun her aşaması titizlikle takip edilmektedir. Kurban kesimleri, vekâlet sahiplerinin isimleri tek tek okunarak bizzat Diyanet İşleri Başkanlığımızda görev yapan hocalarımız ve vakfımızın gönüllüleri nezaretinde ehliyetli kişiler eliyle yapılmaktadır" dedi.

İhtiyaç Sahiplerine Dağıtılıyor

Kurban etlerinin dağıtımı ile alakalıda bilgi veren Başkan Yardımcısı İşliyen, "Milletimizin emanetleri kurban vekâletleri; saha uzmanlarımız ve görevlilerimiz nezaretinde seçilip kurbanlıkların dini esaslara uygunluğu bayramdan önce kontrol edilir, bayramda da kesimi gerçekleştirilir. Kurban etlerinin dağıtımı; ülkemizde şubelerimiz tarafından, yurt dışında ise paydaşlarımız tarafından belirlenen, depremzedeler başta olmak üzere ihtiyaç sahipleri, sığınmacı, yetim aileleri, afetzedeler, eğitim kurumları vb. yerlere yapılmaktadır" diye konuştu.

Program sonrası Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sayın Burhan İşliyen'e, İl Müftüsü Ali Gülden tarafından çiçek takdim edildi.

Ziyaretleri kapsamında, tarihi askerlik şubesinde bulunan ADRB bürosuna ziyarette bulunarak verilen Din Hizmeti hakkında bilgi alan İşliyen, akabinde İl Müftülüğü Gençlik Merkezi'nde İl Müftüsü, İlçe Müftüleri ve Şube Müdürleri ile bir toplantı düzenleyerek 2023 Yılı vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgi verdi. 

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı