banner2

banner1

Atatürk’e benzeyen Yozgatlı gündem oldu

Atatürk’e benzerliğiyle dikkat çeken Serdar Görel’in kim olduğu ve nereli olduğu araştırılıyor. Peki, Serdar Görel kimdir? Serdar Görel Yozgatlı mı? İşte detaylar…

GÜNDEM 21.11.2023, 07:06
Atatürk’e benzeyen Yozgatlı gündem oldu

Yozgatlı Serdar Görel, Atatürk'e olan benzerliğiyle geniş kitlelerin dikkatini çekti. Saraykent ilçesinde doğan ve ailesinin restoranında aşçı yardımcılığına başlayan Görel, zaman içinde bu benzerliğiyle tanınan bir isim haline geldi. 29 Ekim'de gerçekleştirdiği canlı yayınla adından söz ettiren TikTok fenomeni Görel, 10 Kasım sabahı açtığı yayınla tekrar gündeme oturdu.

ATATÜRK’E BENZEYEN YOZGATLI

İlk ve orta öğrenimini Yozgat’ın Saraykent İlçesi’nde tamamladıktan sonra 13 yaşına İzmir’de bulaşıkçı olarak başladığı aşçılık serüvenini ailesine ait restoranda aşçı yardımcılığı ile başlayan Görel, 10 yıl önce gazetemize özel açıklamada bulunarak kendisi hakkında bilgi vermişti.

Serdar Görel, Almanya'da çeşitli ülkelerin restoranlarında aşçı başı olarak çalıştıktan sonra 1994 yılında Türkiye'ye dönüş yaparak Bursa'ya yerleşti. Yıllar içinde aşçılık kariyerine devam eden Görel, Atatürk'e olan benzerliği sayesinde ulusal düzeyde dikkat çekti. Uludağ Profesyonel Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu üyeliği gibi görevler üstlenen Görel, farklı illerde katıldığı programlarda insanların ilgi odağı oldu.

Görel, Antalya Manavgat'ta katıldığı bir aşçılık yarışmasında Atatürk'ü seven bir teyze ile yaşadığı anıyı paylaştı. Yaşlı teyzenin Atatürk'e olan sevgisi nedeniyle Görel'e olan ilgisi günlerce devam etti. Görel, zamanla Atatürk'e olan benzerliğinin arttığını ve bu nedenle insanların ilgisini daha fazla çekmeye başladığını ifade etti.

Evli ve iki çocuk babası olan Serdar Görel, sahip olduğu iş yerinde sadece kendisini görmek isteyen ziyaretçilere karşı ilgiyle karşılanıyor. Görel'in Atatürk'e olan benzerliği, onun yaşamını ve kariyerini büyük ölçüde etkileyerek Türkiye genelinde tanınan bir isim haline gelmesine neden oldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 10 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı