banner2

banner1

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Yozgat'ta da coşku ile kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 98’inci yılı yurt genelinde olduğu gibi Yozgat’ta çeşitli etkinliklere kutlandı.

GÜNDEM 30.10.2021, 06:48
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Yozgat'ta da coşku ile kutlandı

İlk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan törenler, bugün de çeşitli etkinliklerle devam edecek.

Törene Yozgat Valisi Ziya Polat, Belediye Başkanı Celal Köse, Cumhuriyet başsavcısı Hasan Uçak, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı J. Albay Halil Başer, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İl Müftüsü Ali Gülden, İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, daire müdürleri, siyasi parti il ve merkez ilçe başkanları ve STK il temsilcileri katıldı.

Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması sonrası çelenk sunumu töreni sona erdi.

Tören sonrasında Vali Ziya Polat, Belediye Başkanı Celal Köse öğrencilerle fotoğraf çekindi. Vali Polat, öğrencilerin isteği doğrultusunda selfi yaparak öğrencilerin isteğini kırmadı.

Yozgat Valiliği de 29 “Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 98'inci yıl dönümünde; Evlerimizin pencere ve balkonlarını, işyerlerimizi Şanlı Bayrağımızla donatalım” çağrısında bulundu.

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Yozgat Valisi Ziya Polat, Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 98’inci yıl dönümü münasebeti ile yayınladığı mesajında, “Gücünü milletimizin ortak iradesinden alan, tam bağımsızlık ve ulusal egemenliğe dayanan Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 98’inci yıl dönümünü milletçe kutlamanın haklı onuru, gururu ve sevinci içerisindeyiz. 29 Ekim, çağdaş anlamda bir devletin temel taşlarının yerine konduğu, milletimizin kenetlenerek verdiği bir ölüm kalım, onur, haysiyet ve namus mücadelesi sonunda kazanılmış eşsiz bir zaferdir. Cumhuriyet, ülkemizin yönetim biçimi olmasının yanı sıra, Türk Milletinin yeniden dirilişinin de sembolü, değeri yüksek, vazgeçilmez bir miras, örnek bir uygarlık hareketinin adıdır. Atatürk’ün "En Büyük Eserim" dediği Cumhuriyet'i korumak ve ilelebet yaşatmak bizlerin tek görevi olmalıdır. Geleceğin büyükleri ve yöneticileri olacak gençlerimiz, Cumhuriyetin anlamını ve önemini kavrayacak, ülkemizin 98 yıllık başarılarını katlayarak artıracak ve sonsuza kadar var olmasının güvencesi olacaktır. Aydınlık geleceğimizi görmenin huzuru içinde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehitlerimiz ve gazilerimizi minnetle yad ediyor, tüm Yozgatlı hemşerilerimin ve Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum. Bayramımız Kutlu Olsun” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı