banner2

banner1

Yozgat'ta kuyumcular uyardı

Döviz ve altın fiyatlarındaki dalgalanmalar piyasalara da yansıyor.

EKONOMİ 04.12.2021, 06:59
Yozgat'ta kuyumcular uyardı

Döviz ve altın fiyatlarındaki dalgalanmalar piyasalara da yansıyor. 2 Aralık sabah saatlerinde Dolar/TL piyasalarda 13,41 civarında değerlenirken euro/TL ise 15,19-15,21 aralığında işlem gördü. Altının gram fiyatı ise 2 Aralık tarihinde 766 TL’den işlem gördü.

Cengizler Döviz Yetkilisi Soner Kılıç: Döviz olarak vatandaşlar alan da var bozduran da var. Bilindiği gibi fiyatlar da yükseldi. Döviz alımları biraz arttı. Vatandaş kar amaçlı alıyor. Vatandaş alıyor yükselirse diye alıyor. Bir umut bekliyor. Çok olmamakla beraber vatandaşlar döviz alıyor.

Yozgat Kuyumcular Odası Başkanı ve Koçak Altın Sahibi Hasan Solmaz: Vatandaşın şu anda altın alma talebi azaldı. Daha çok bozdurma talebi oluyor. Altın hareketli olduğundan dolayı alım da başlar. Vatandaşlarımızdan şu anda tavsiyem şu kargaşa ortamında temkinli olmalarını isterim. Ne alacaklarını iyi karar vermeleri gerekir. Önümüzdeki dönemlerde ileriye dönük uzun vadede tutacaklarsa altın her zaman en güvenilir yatırımdır. Vatandaşlar kâr amaçlı alıyorlar. Kısa dönemde para getirmek için alıyorlar. Getirisi de gerçekten de oluyor. Şu anda altına yatırım yapanlar para kazandılar. Kazanmaya da devam edecekler. Uzun vadede altın güvenli bir limandır.

VATANDAŞ DERTLİ

Vatandaşlar ise, piyasaların hareketliliğinden en fazla dar gelirlilerin etkilendiğini belirtiyor. Yatırım yapmak içinse altını tercih edeceklerini ifade eden Yozgatlı vatandaşlar, ekonomik dalgalanmaların bir an önce düzelmesini istiyor.

İbrahim Yılmazer: Paramız yok ki ne alacağız. Birikimim olmuş olsa ne altın ne dövizi tercih ederim. Ben Türk parasını tercih ederim.

Bekir Barut: Ben Türk parası olarak kalmasını isterim. Ne altın alırım ne döviz alırım. Çünkü Türk parası değerlensin diye almam. Elin yabancı parası benim ne işime yarar. Benimki Türk parasının kazanmasıdır, kaybetmesi değil.

Şükrü Şenyiğit: Türk parasının değerlendirilmesi için Türk parasına çeviririm. Belki altın da olabilir. Bu memleket bizim. Memlekette hep döviz olunca her şeye zam geliyor.

Ali Satılmış: Ben altın almayı tercih ederim. Ülkem için altın alırım.

Fuat Bozkurt: Birikimim yok ki. Birikimim olsa altın alırım. Dövizin ne olacağı belli değil çünkü. Bugün düşüyor yarın yükseliyor. Zaten birikimimiz de yok. Emekli maaşı ile zaten zar zor geçiniyoruz.

Abdullah Gözel: Ben hiçbir şey almam. Benim birikimim yok ki ne alayım ki. Para yok pul yok. Emekli parası ile ne alacaksın ki. Olmuş olsa altın alırım.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı