banner2

banner1

Yozgat'ta 'gelenek' 22 Ekim'de başlıyor!

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED), geleneksel okçuluğun güzelliklerini ve faydalarını gençlere ve yetişkinlere tanıtmak amacıyla "Okçuluk Eğitimi" düzenliyor.

EĞİTİM 20.10.2023, 08:48
Yozgat'ta 'gelenek' 22 Ekim'de başlıyor!

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED), geleneksel okçuluğun güzelliklerini ve faydalarını gençlere ve yetişkinlere tanıtmak amacıyla "Okçuluk Eğitimi" düzenliyor. Okçuluğun köklü tarihi ve modern uygulamalarıyla buluşturmayı hedefleyen bu eğitim, hem spor hem de kültürel bir deneyim sunacak.

Sorgun Gençlik Derneği Başkanı Halil Uğuz, “Geleneksel okçuluk, tarih boyunca savaş alanlarında kullanılmış ve birçok toplum için gücün sembolü haline gelmiştir. Günümüzde ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyetlerin düzenlendiği bir spor olarak varlığını sürdürmektedir. Tarihi metotlarla uyumlu yarışma biçimleriyle günümüzde yaşayan bir geleneği temsil etmektedir” dedi.

Faydaları saymakla bitmez 

Okçuluğun faydaları hakkında bilgi de veren Uğuz, şunları kaydetti; “Okçuluğun faydaları saymakla bitmez. Hedefe konsantre olma, başarıya odaklanma, sabır ve disiplin gibi önemli becerileri geliştirmeye yardımcı olur. Bu spor, her yaş için uygun olup, ömür boyu sürdürülebilen ender aktivitelerden biridir. Aynı zamanda gençler için obezite gibi sağlık sorunlarını önlemeye yardımcı olurken, kişisel gelişimlerine katkı sağlar.”

Cezairlioğlu Verecek

Okçuluk eğitimi Eğitmen Mehmet Cezairlioğlu tarafından verilecek. Cezairlioğlu,  coğrafya ve eğitim alanında zengin bir eğitim geçmişine sahip olan ve sosyal sorumluluk projelerinde de önemli çalışmalar yapmış bir isim. Cezairlioğlu, Geleneksel Türk okçuluğunda başarılı bir eğitici olarak, gençlere kültürel mirası aktarmaya da odaklanıyor.

22 Ekim'de başlıyor

Okçuluk eğitimi, 22 Ekim Pazar günü saat 16.00'da Sorgun'da başlayacak ve her Pazar aynı saatte devam edecek.  Ücretsiz olan eğitimler sonunda katılımcılara sertifika da verilecek. Kontenjanın 15 kişi ile sınırlı olduğu eğitimleri kaçırmayın.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı