banner2

banner1

Yozgat Bozok Üniversitesi, öğrencileri ödüllendirdi

Yozgat Bozok Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavları'nda başarı gösteren öğrencileri ödüllendirdi.

EĞİTİM 31.10.2023, 08:50
Yozgat Bozok Üniversitesi, öğrencileri ödüllendirdi

Özellikle 6 öğrenci, gösterdikleri üstün performans sayesinde Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar tarafından özel olarak ödüllendirildi.

Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, bu özel ödül töreninde yaptığı konuşmada, Mustafa Kemal Atatürk’ün

“Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim” sözlerini hatırlatarak, öğrencilerin başarılarını taçlandırmak ve onlara moral vermek amacıyla bu ödülleri verdiklerini ifade etti. Yaşar, ödüllendirmenin aynı zamanda diğer öğrencilere de teşvik olacağını belirtti.

Yozgat Bozok Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin vizyonu hakkında da konuşan Rektör Yaşar,

“Amacımız, sporun toplumsal etkilerini izleyebilen, spor kurumlarının yapısını ve işleyişini anlayabilen, sportif becerileri geliştirebilen, ‘ yaşam boyu spor’ anlayışının önemini kavramış bireyler yetiştirmektir. Bu bireyler aynı zamanda her yaş ve düzeydeki insanları spor etkinliklerine katılmaya teşvik edebilecek, uygun spor ortamları hazırlayabilecek öğretmen, yönetici, antrenör, rekreasyon liderleri ve akademisyenler olacaktır” dedi.

Rektör, ayrıca fakültenin ulusal ve uluslararası düzeyde başarı elde etmesinin, hem üniversitenin hem de fakültenin itibarını artıracağını vurgulayarak, “Spor Bilimleri Fakültemizin her alanda başarılarını artırarak devam ettireceğine ve ülkemizin uluslararası standartlarda sporcu yetiştirmesine katkı sağlayacağına olan inancım tam” ifadelerini kullandı.

Son olarak Rektör Yaşar, kabiliyetleri doğrultusunda sınavda başarılı olup üniversiteye kabul edilen tüm öğrencilere tebriklerini ileterek, başarılarının devamını diledi. Bu özel ve anlamlı ödül töreni, öğrencilerin motivasyonunu artırırken, aynı zamanda diğer öğrencilere de ilham kaynağı oldu.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı