banner2

banner1

DUYKON Yozgat’ta engelleri kaldırdı!

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) Yozgat’a olan vefasını sürdürüyor.

DÜNYA 23.03.2021, 06:51
DUYKON Yozgat’ta engelleri kaldırdı!

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) Genel Başkanı Serhat Baran, 135 engelli aracı ile 2 adet hasta vincini Yozgat’ta ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

DUYKON ENGELLERİ KALDIRDI

“Yozgatlı hemşerilerimizin adına burada akülü araba dağıtımı yapalım dedik. Engelli vasatlarımızın hizmetini karşılamak adına. Yozgatlı hemşerilerimize yardımcı olmak amacıyla geldik." diyen Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) Genel Başkanı Serhat Baran, "Tüm federasyon başkanlarımız, Avrupa’dan gelen federasyon başkanlarımızın desteği ile bugün tamamlamış durumdayız. İnşallah ikinci partiyi düşünüyoruz. Şunu da belirtmek istiyorum. Devletimizin desteği var. Biz sadece Sivil Toplum kuruluşları olarak harici olarak destek vermek istiyoruz. Çünkü Yozgat’ın evladıyız. Biz şehir dışında başka bir ilde yaşasak da sonuçta doğduğumuz yerler Yozgat olduğu için minnet ve vatan borcumuzu ödemek istiyoruz. Milliyetçilik kavramı bence budur. Destek veren emek veren hemşerilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BİR NEBZE DE OLSA KATKI SUNULDU

Yaptıkları yardımlardan büyük gurur duyduklarını dile getiren Almanya Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Çelik,,engelli vatandaşlara bir nebze de olsa katkı sunmaktan mutlu olduklarını açıkladı.

“Bu işi Hollanda Yozgatlılar Federasyonu olarak DUYKON çatısı altında birlikte organize ettik." diyen İş İnsanı ve Fransa Saraykentliler Dernek Başkanı Nuri Meriç ise, "Oradaki Yozgatlı iş adamlarımız ve hayırsever hemşerilerimizin katkısı ile emanetlerini Allah’a çok şükür bugün yerine ulaştırdık. Bu bizim Yozgat’a 2012 yılında Yozgatlılar federasyonu olarak bir daha getirmiştik. Bu ikincisi. Bir dahakine inşallah Allah nasip eder talep olursa yine başlatabiliriz. Gördüğümüz manzara ve insanların hayır duası bizleri çok mutlu ediyor. Onların hayır duasını almak bizlere yetiyor. Bu işte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Hollanda Yozgatlılar Federasyonu Başkan Yardımcısı Tahsin Özer ise, “Bu duyguyu herkesin yaşamasını isterim. Öncelikle DUYKON ailesine Avrupa Saraykentliler Derneği yöneticilerine, bölge başkanlarına, iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Onların ben öncülüğünü yapıyorum. Onların yardımlarını yaptım. Bu duyguyu inşallah bir gün onlar da gelip yaşarlar. Çünkü bu duygu başka bir duygu. Yarın bizim ne olacağımız belli değil. Bizimde onları engelli olarak görmememiz gerek. Onlara iş aş sağlamamız gerek” şeklinde konuştu.

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç ise, "Ben burada özellikle Avrupa’daki federasyon başkanlarıma, onun yönetim kurulu arkadaşlarıma ve değerli hayırsever gurbetçi hemşerilerime minnettarlığımı iletiyorum. Teşekkür ediyorum. DUYKON Genel Başkanımız Serhat Baran’a ve Bursa, Kayseri, Ankara ve İstanbul Federasyon başkanlarıma da teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Rabbim bu tür hayır işlerini bizlere nasip etsin diyorum” dedi.

Fransa Federasyonu Genel Sekreteri Fatih Kaygısız ise, “Biz buradan Yozgatlı hemşerilerime sesleniyorum. Dünyanın neresinde olursa olsunlar gelsinler bize Yozgatlıya yatırım yapsınlar ve yardım etsinler. Dayanışma devam etsin. İnşallah böyle güzel programlar devam eder” dedi.

HAYIRLI BİR İŞE VESİLE OLDULAR

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman da, “Ben teşekkür etmek istiyorum. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza ve DUYKON Başkanımız Serhat Baran ve ekibine teşekkür ediyorum. Gerçekten hayırlı bir ise vesile oldular. Burada getirmiş oldukları tekerlekli sandalyeleri merkez ve ilçelerde bulunan vatandaşlarımıza bir nebze ihtiyaçlarını karşıladılar. Kendilerine ve ekibine teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel bir etkinlik yaptılar. Bunların devamını da kendilerinden bekliyoruz.” dedi.

YOZGAT İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

"Biz görev edindik. Türkiye’deki engelli insanlar kalmayana kadar özellikle Yozgatlı hemşerilerimiz için çalışacağız." ifadelerini kullanan  Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı İbrahim Orhan," Engelli insanları engelsiz hale getirmek için her türlü imkanları kullanacağız. Araç gereç ne gerekiyorsa maddi ve manevi her türlü desteği vereceğiz. Avusturya’dan tuna boyu Viyana’dan herkese bol bol selamlar iletiyorum. İnşallah tekrar bir daha organizede görüşmek üzere” dedi.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı