banner2

banner1

Dünyada kaç Yozgatlı var? sorusunun cevabı belli oldu

Dünyada kaç Yozgatlı var? sorusunun cevabı merak konusu olurken Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu Avrupa Basın Temsilcisi Doğan Tufan Dünyada kaç Yozgatlı olduğunu açıkladı.

DÜNYA 13.03.2021, 10:01 13.03.2021, 10:07
Dünyada kaç Yozgatlı var? sorusunun cevabı belli oldu

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu kısa adı ile Duykon tarafından Dünyada kaç Yozgatlı var? sorusunun cevabı açıklandı.

DÜNYADA KAÇ YOZGATLI VAR?

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu genel başkanı Ahmet Yılmaz, Duykon Avrupa Basın Temsilcisi Doğan Tufan’a, verdiği bilgide, yurt dışında ikamet eden Yozgatlı derneklerimiz Federasyon çatısı altında birleştirildiğini dile getidi.

HER ÜLKEDEN KATILIM VAR

Öte yandan Başkan Yılmaz, "Avusturya, Hollanda Yozgatlı derneklerimiz federasyon çatısı altında hizmetlerini sürdürüyorlar. Bu halkamıza son olarak Belçika Yozgatlılar Kültür Federasyonu da katıldı. Pek yakında Almanya  ve Fransa’daki  federasyonlarımızın müjdesini vereceğiz.“ ifadelerini kullandı.

DÜNYADA YAŞAYAN YOZGATLI SAYISI 3 MİLYON

Ahmet Yılmaz Dünya Yozgatlılar Konfederasyon’unun (Duykon) amacını şu cümlelerle anlattı:

Dünya genelinde 3 milyonu aşan hemşerilerimiz var. ‘Yozgatlılık’ ruhuyla kucaklayarak birlik ve beraberlik anlayışını geliştirmeliyiz. Eğitime katkı sağlamak amacıyla öğrencilerimize burslar vermek, okul ve yurt yapmak, eğitim seviyesinin yükseltilmesi için etkinlikler düzenlemek, siyasetçisini, bürokratını, sanatçısını, sporcusunu, akademisyenini, medyasını, sivil toplum kuruluşlarını biraraya getirerek Yozgat’ı kamuoyunda hak ettiği yere getirmek. İşadamlarımız ve akademisyenlerimizle farklı alanlarda ortak projeler ve çalışmalar yapmak, Bu çerçevede Avrupa’daki Yozgat dernek ve federasyonları ile bütünleşerek karşılıklı işbirliğini ve ekonomik gücü geliştirmek.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE'nin belediye olanaklarını kendi inşaatlarında öncelikli olarak kullandığı iddia ediliyor bunun doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı